Category Поради психолога

Всесвітній день психічного здоров’я

Щороку 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.
Психічне (ментальне) здоров’я – це стан психічного благополуччя, яке дозволяє людям справлятися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства. Це невід’ємний компонент здоров’я та благополуччя, який є основою нашої індивідуальної та колективної здатності ухвалювати рішення, будувати стосунки та формувати світ, у якому ми живемо.
Психічне здоров’я – основне право людини. І це має вирішальне значення для особистого, суспільного та соціально-економічного розвитку.

Що таке булінг?

Глузування та знущання над дітьми однолітків вже стали частиною шкільного життя. З роками масштаби цього явища тільки збільшуються. 🙍‍♂️🙍‍♀️
📘Багато батьків вважають, що булінг не така серйозна проблема, як вживання школярами заборонених речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків), проте його наслідки можуть бути дуже важкими та тривалими. 📘Багато дітей спеціально уникають відвідування школи, тому що бояться цькування. Булінг негативно впливає не тільки на тих, хто терпить образи і знущання, а й на тих, хто їх завдає.
Основні ознаки булінга і так званого мобінга (менш радикальних образ) це:
• Нерівність сил агресора та жертви;
• Повторюваність насильства;
• Гостра емоційна реакція жертви.
Діти, яких кривдять у школі, частіше схильні:
• Погано вчитися.
• Мати занижену самооцінку.
• Переживати депресивний стан.
• Проявляти агресивність, щоб захистити себе й помститися своїм кривдникам.
Діти, які ображають інших, частіше схильні:
• Погано вчитись.
• Палити та вживати алкоголь.
• Скоювати злочини в майбутньому.
📘Батьки можуть зіграти важливу роль у запобіганні проявів булінгу. Ось кілька порад про це:
• Навчайте дітей вирішувати проблеми конструктивно, без агресивності, хваліть їх, коли в них це виходить.
• Хваліть їх, коли вони добре поводяться, це допоможе їм підняти самооцінку. Дітям потрібна впевненість у собі, щоб вони могли відстояти свою точку зору.
• Спитайте в дітей, як пройшов їх день у школі, уважно вислухайте, що вони розповідають про шкільне середовище, своїх однокласників і проблеми.
• Серйозно поставтеся до булінгу. Більшість дітей соромляться розповідати, що їх ображають.
• Якщо ви бачите, що когось ображають, обов’язково заступіться за дитину, навіть якщо кривдником є ваш син чи донька.
• Закликайте дитину допомагати тим, хто цього потребує.
• Нікого не ображайте самі. Якщо дітей ображають удома, вони будуть зганяти злість на інших. Якщо ваша дитина бачить, що ви ображаєте когось іншого, глузуєте над ним або брешете про когось, вона буде чинити так само.
• Підтримуйте школу в боротьбі з булінгом.
Якщо ваша дитина стала жертвою булінгу
Більшість дітей соромляться зізнатись у тому, що над ними знущаються. Вони можуть нікому про це не розповідати. Якщо ваша дитина все-таки прийшла до вас по допомогу, поставтесь до цього серйозно. Якщо дитина вперше попросила про допомогу, але до неї не поставилися серйозно, вдруге вона вже до вас не звернеться.
Батьки можуть допомогти дитині не стати жертвою булінгу, тобто здійснити первинну профілактику.
Для цього:
1.Налагодьте стосунки з вчителями та однокласниками, беріть участь в заходах, до яких залучають і батьків. Якщо у вас є незвичне хобі, яке є цікавим дітям, розкажіть про це однокласникам дитини, викликавши тим самим повагу до нього.
2.Допоможіть дитині стати упевненою у собі і знайти друзів. Запрошуйте однокласників дитини, а особливо тих, кому вона симпатизує, якомога частіше до себе в гості. Дитині потрібні люди, які не дадуть її образити.
3.Допоможіть дитині стати членом класного колективу, а не просто ходити на навчання; не налаштовуйте дитину проти шкільних заходів, навіть якщо вони можуть здатися вам непотрібними.
4.У випадку завищеної самооцінки поясніть дитині, що цього не потрібно показувати оточуючим, що у будь-якої дитини є свої недоліки та переваги; і якщо вона досягає успіху в математиці, наприклад, то не обов’язково у неї будуть успіхи у фізкультурі або чомусь іншому
5.Будьте прикладом спокійного, ввічливого ставлення до оточуючих, зберігаючи при цьому особисту автономність та самодостатність.
6.Розкажіть дитині, що не потрібно боятися постояти за себе чи когось іншого.
 
 

Як вберегти дитину від гіподинамії

🙌Корисні поради та ресурси для того, щоб уберегти дитину від гіподинамії під час навчання онлайн або довготривалого вимушеного перебування в приміщеннях.
‼️Гіподинамія-порушення функції організму(кровообігу,дихання,травлення,
опорно-рухового апарату),яке сталося через обмеження рухової активності.
👧👱Дітям необхідно багато рухатися, адже їхнє тіло саме формується та розвивається.
За нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я діти:
🔸1-2 років мають рухатися не менше 180 хв на день
🔸3-4 років – не менше 180 хв на день, з яких не менше 60 хв мають бути активні фізичні вправи та заняття
🔸5-17 років мають присвятити інтенсивної фізичної активності мінімум 60 хв на день .