Щороку 29 січня в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут.
29 січня 2022 року виповнюється 104роки з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917-1920 роках.
Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.
Саме тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. Подвиг крутянців навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.
З нагоди вшанування пам‘яті Героїв Крут у Зеленському ліцеї відбувся захід ” Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного” .
29 січня – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забути не можливо.
День вшанування пам’яті Героїв Крут